Nasz ostatni koncert

27.04.2013

Lao Che

Kielce

Plac Wolności 1

Potrzebujesz informacji?

Ogranizujesz koncert, imprezę, bankiet?
A może chcesz by zrobił to ktoś za Ciebie?

Zadzwoń do nas!
+48 501 451 279

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 09:00 - 17:00

Lora Szafran - koncert w Kielcach

10.08.2015

SŁOWO MUZYKĄ MALOWANE
LORA SZAFRAN ŚPIEWA PIOSENKI Z „KABARETU STARSZYCH PANÓW”

Jeżeli muzyka jest balsamem dla duszy, to piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory są najwspanialszymi witaminami jakie można otrzymać. Utwory prezentowane przez Lorę Szafran odbiegają nieco od wersji oryginalnych, ale taka już jest uroda nagrań jazzowych. Te zaś są wyjątkowo urokliwe, otwierają przed Słuchaczami zupełnie nowe, nierozpoznane jeszcze rejestry.

Recital Lory Szafran to rzadkie połączenie muzyki, słowa i niepowtarzalnego wykonania. Wszystkie elementy pasują, wszystkie elementy są najwyższego lotu…

Przy takiej muzyce, przy takiej wokalistce – mogą spełniać się marzenia… Naprawdę… Serdecznie zapraszamy!!!

30.08.2015 niedziela godz. 19:00
Czerwony Fortepian
ul. Bodzentyńska 10 Kielce. Bilety w cenie 70 zł

Zapraszamy do zakupu biletów wstępu na koncert w siedzibie naszego Impresariatu Artystycznego w Kielcach oraz w zakładach pracy województwa świętokrzyskiego. Istnieje możliwość wysłania wejściówek pocztą polską.
Wszelkie informacje uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 501 451 279 mail: koncerty@decoartmedia.pl oraz w siedzibie naszego Impresariatu Artystycznego w Kielcach ul. Bodzentyńska 10 lokal 301 III piętro.

LORA SZAFRAN
Uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych.
W 1986 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze jako studentka współpracowała z czołową grupą jazzową Walk Away. W 1984 zajęła I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Od 1988 roku współpracowała z jedną z najlepszych formacji jazzu akustycznego New Presentation.

Z grupą tą nagrała dwie płyty: "Lonesome Dancer" (uznana za jazzową płytę roku 1989) i "You've Changed" (1993). W wokalistyce Lora Szafran nie ogranicza się wyłącznie do muzyki jazzowej. W swojej karierze wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach piosenki, wygrywając festiwale: Sopot 90 - Grand Prix i Bursztynowy Słowik, Bregenz - Austria 90, Cesme - Turcja 91. Efektem jej działalności w muzyce pop są dwie płyty: "W górę głowa" (1991), "Tylko Chopin" (1994).

 

W 2003 roku ukazał się album Śpiewnik Nahornego, w którym można odnaleźć jedne z popularniejszych kompozycji Włodzimierza Nahornego ,z którym płyta została nagrana. W 2005 wraz z Patrycją Gola i Beatą Bednarz założyła trio wokalne ? Big Stars, z którym zdobyła trzecią nagrodę Festiwalu Jedynki Sopot 2006. W listopadzie 2007 roku ukazała się kolejna płyta "Droga do ciebie"- zawierająca jazzowe interpretacje polskich standardów, genialnej spółki autorskiej Wasowski - Przybora. Autorem aranżacji
jest Bogdan Hołownia.

W styczniu 2012 ukazał się projekt "Sekrety życia według Leonarda Cohena". Krążek zawiera 12 piosenek kanadyjskiego barda w polskich przekładach nieodżałowanego Macieja Zembatego a także Daniela Wyszogrodzkiego i Pawła Orkisza. Materiał ten, zaaranżowany przez Miłosza Wośko, jest bardzo osobistym spojrzeniem Lory na twórczość Leonarda Cohena. W październiku 2013 roku projekt otrzymał miano "Złotej płyty."

Najnowsza propozycja Lory to wydany w październiku 2013 roku album "Nad ranem", składający się z 13-tu premierowych utworów. W trzydziestoletniej karierze wokalistki nie było jeszcze płyty tak zróżnicowanej stylistycznie a jednocześnie bardzo spójnej.
Znajdziemy tu kompozycje gigantów polskiej muzyki jak Seweryn Krajewski i Michał Urbaniak oraz nowych talentów: Miłosza Wośko, który odpowiada za aranżacje obu ostatnich płyt Lory oraz Tomka Krawczyka (Bisquit, Zakopower). Autorami tekstów są Jonasz Kofta, Andrzej Poniedzielski, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Dariusz Dusza (Shakin Dudi, Dżem) i Piotr Brymas.

 

Nasi partnerzy